|
|
||||||||||||||||
17. podelitev priznanja Podjetnik letaPodjetnica leta 2007 je Nataša Ratej iz podjetja Rima z izjemnimi rezultati na visoko konkurenčnemu gradbenemu trgu.
Daniel Malalan, moderator prireditve razglaša, da je podjetnica leta 2007 Nataša Ratej.
Nataša Ratej: »Priznanje Podjetnik leta je zame velika čast. Delim ga z vsemi svojimi dolgoletnimi zaposlenimi, ki so z mano hodili po manj in bolj prijaznih podjetniških poteh in nenehno iskali nove izzive. Podjetniško pot, po kateri hodimo, je dolga leta ustvarjal tudi moj pokojni mož, zato to priznanje pripada tudi njemu. Drage podjetnice in podjetniki, želim vam veliko poslovnih uspehov, pa tudi tistih posebnih iskrivih energij, ki nas vedno ženejo naprej, da vsak dan zmoremo in najdemo nekaj novega, posebnega. Naše podjetniške poti potrebujejo nove dimenzije.« Nataši Ratej je priznanje Podjetnik leta 2007 podelil Šfefan Pavlinjek, predsednik upravnega odbora OZS.
Štefan Pavlinjek: Manj ovir za podjetništvo »Vsi si želimo biti dobri, boljši, še boljši, najboljši. Naš vsakdan je tekma med enakimi, je tekma z boljšimi. Naše podjetniško delo in vsa spremljajoča dogajanja so zaznamovana s težnjo narediti bogato Slovenijo. Narediti državo, ki jo bo preveval podjetniški duh. Državo, v kateri bo bistveno več podjetniškega znanja, državo, v kateri bo bistveno manj ovir za podjetniško poslovanje. Na srečo se v zadnjem času nekoliko hitreje obračajo stvari na bolje. Naš optimizem v preteklosti je bil upravičen. V Sloveniji je v malem gospodarstvu več kot 98 odstotkov vseh gospodarskih subjektov. Spodbudno je, da se vse več posameznikov loteva podjetništva zaradi priložnosti, ne pa zaradi nuje.«
Nominiranci za priznanje Podjetnik leta 2007: od leve proti desni – Urška Alič Flajnik, Špas Teater; Nataša Ratej, Rima; Boštjan in Ivan Kozole, Evrosad; so od Tomaža Jeršiča z Ministrstva za gospodarstvo prejeli priznanje Podjetniški vzor.
Tomaž Jeršič, državni sekretar, Ministrstvo za gospodarstvo: Spodbujanje podjetništva in konkurenčnosti prednostna naloga
»Ustvarjanje ugodnega poslovnega okolja za spodbujanje podjetništva in konkurenčnosti gospodarstva je prednostna naloga Ministrstva za gospodarstvo. Pomembne pa so tudi finančne spodbude podjetjem in podjetnikom, za kar vsako leto namenimo vse več sredstev. Na področju spodbujanja razvoja podjetniške aktivnosti in podpornega okolja za podjetništvo prek Javne agencije za podjetništvo in tuje investicije (JAPTI) je zaživel program večnamenskega vavčarskega svetovanja in storitev prek virtualne točke eVem. JAPTI skrbi tudi za razvoj podjetniške kulture in razvoj učinkovitega podpornega okolja za podjetništvo.«
Miloš Urbanija, Ultra, Podjetnik leta 2006, je razglasil podjetnico leta 2007 in povedal:
»Priznajmo! Vsi podjetniki in podjetnice neizmerno uživamo v podjetništvu. Mislite, da bi bil Ronaldinho najboljši nogometaš na svetu, če bi igral za denar? Nikoli! Mi tudi igramo to igro zaradi želje in strasti. Težja kot postaja, raje jo imamo. Država lahko ustvari prijaznejše okolje, a na koncu je vse odvisno od posameznika. Spomnim se, ko smo v ZDA postavljali podjetje v New Jerseyju. Pogovorov se je udeležil tudi generalni tajnik guvernerja te zvezne države, ki je na koncu rekel: »Dobrodošli v vaši novi domovini.« To pomeni, da je tam, kjer plačuješ davke, tvoja domovina, in to je mislil iz srca. Tudi naša država mora postati multikulturna v pravem smislu, postati mora pravi sesalec intelektualnega kapitala Jugovzhodne Evrope.«
Miroslav Klun (levo) in Dare Stojan
Miroslav Klun, predsednik OZS: Zasvojenost z uspehi »Za vsakim uspešnim podjetnikom stoji še veliko tistih, ki zgodbo o uspehu soustvarjajo. Upam, da bo v prihodnje še več takih pogumnih ljudi v naši državi, da bomo hitreje dvignili odstotek tistih, ki se odločajo za podjetniške poti (zdaj je ta med najnižjimi v EU-ju), da se bo več mladih, tako žensk kot moških, odločalo za podjetniške poti, da bodo ambicioznejši, da si bodo drznili zastavljati visoke cilje. Biti podjetnik ni samo zunanji blišč, ampak se zadaj skriva veliko odrekanja, truda, samozavesti. Ne gre za razmišljanje o denarju, temveč za zasvojenost z delom in uspehi, ki jih dosegaš. Ko pa dosežeš cilj, ga že pozabiš in si zastaviš nov, še višji cilj, ki mu slepo slediš. Podjetništvo je zgodba, ki se nikoli ne konča.« Jože Vilfan (levo), dolgoletni urednik revije Podjetnik, prejema priznanje OZS za razvoj in promocijo podjetništva.
Utemeljitev Podjetnico leta 2007 so izbrali člani strokovne komisije, ki so sklenili: Nataša Ratej prejme priznanje podjetnica leta 2007 za uspešen razvoj podjetja Rima, ki ga je pogumno prevzela v vodenje pred tremi leti, po smrti dotedanjega direktorja, svojega moža. Podjetje v tradicionalni dejavnosti – gradbeništvu - slovi po več programih, ki jih je v Sloveniji začelo uvajati med prvimi ali sploh kot prvo. Za podjetje so značilni kompleksno projektno vodenje, ki povezuje široko strokovno znanje, napredne tehnološke rešitve, ekološko usmerjenost in oblikovalski pogum. Z njimi je podjetje postalo prepoznavno in ugledno. Podjetje ves čas uspešno raste in dosega nadpovprečne rezultate v svoji dejavnosti, kar je plod urejenega in uspešnega vodenja. Nataša Ratej zaupa svojim dolgoletnim sodelavcem in je ponosna nanje. V skladu s tem se skrbno posveča graditvi odnosov v podjetju.
Nataša Ratej je zgled za uspešno vodenje in spopadanje z izzivi v tradicionalni panogi, za vse pa je pomembno tudi njeno osebno sporočilo o zagotovitvi kontinuitete v družinskem podjetništvu.
V komisiji za izbor priznanja Podjetnik leta 2007 so bili:
Dr. Bogomir Kovač, Ekonomska fakulteta Ljubljana;
Ivo Boscarol, Pipistrel, Podjetnik leta 2003;
Miloš Urbanija, Ultra, Podjetnik leta 2006;
Igor Akrapovič, Akrapovič, Podjetnik leta 2004; Rudi Bric, Hermes SoftLab, Podjetnik leta 1993; Filip Remškar, Smart Com, Podjetnik leta 2001; Dr. Aleš Štrancar, Bia Separations, Podjetnik leta 2005; Štefan Pavlinjek, Obrtna zbornica Slovenije;
Dr. Viljem Pšeničny, Obrtna zbornica Slovenije;
Jože Vilfan, glavni urednik Podjetnika. Dogodek smo organizirali s pomočjo naših pokroviteljev:
|
|